Największe przyczyny obecnego kryzysu ekonomicznego

Obecna kondycja UE
Chociaż Unia Europejska jest aktualnie w kryzysie gospodarczym, to jednakże nie jest powiedziane, że w dalszym ciągu nie jest potężną organizacją. Przecież skupia wokoło siebie dużo zamożnych krajów. W dalszym ciągu UE jest federacją szalenie zamożnych państw.
Naturalnie nie wszystkie są naprawdę zamożne, ale w porównaniu z chociażby większości krajów w Azji, to tak czy siak UE to wielka potęga. I chociaż w ostatnim czasie wolno się rozwija, a przynajmniej w porównaniu z chociażby niektórymi azjatyckimi krajami, to powinniśmy wiedzieć, że to w dalszym ciągu Chiny nas gonią. Choć oczywiście nie jest powiedziane, iż UE to idealna organizacja. Według mnie Unia Europejska to świetny pomysł – nawet po złączeniu jesteśmy mniejsi, aniżeli Indie bądź Chiny, więc wyłącznie jako zwarta organizacja możemy się liczyć.
Jednak dużym minusem tej organizacji jest najzwyczajniej to, że jest za mocno zbiurokratyzowana. Dzięki biurokracji, Chiny i pozostałe potęgi gospodarcze – lub aspirujące do ich miana, dużo szybciej nas gonią. To źle, bo w końcu w interesie naszego kontynentu jest to by UE w dalszym ciągu była potęgą. I oczywiście pewnie tak będzie, ale ciężko powiedzieć czy przykładowo problem dużego bezrobocia, a zwłaszcza wśród młodych osób, bardzo szybko zostanie zażegnany. Być może Europę czeka los choćby Włoch, czyli co prawda bogatego kraju, który jednakże ma bardzo duże problemy z funkcjonowaniem? Ciężko jednoznacznie rzec…

Szczegóły na stronie: https://www.refmat.org.pl/

Categories: Blog kliknij tutaj

Comments are closed.

Największe przyczyn

Obecna kondycja UE Chociaż Unia Europejska jest aktualnie w kryzysie gospodarczym, ...

Legendarne gry na ko

W jaki sposób naładować swoje akumulatory? Gdy jakiś człowiek chce naładować ...

Czy można jakoś za

Który program do księgowości? Dla takich ludzi, którzy szukają programu znacznie ...

Nowe mieszkania

Apartament średnio nabywa się na całe życie, wobec tego też ...

Dzisiejsze techniki

Obecne czasy wybitnie trudno jest nazwać przyjaznymi, szczególnie, że gdzie ...